niedziela, 30 sierpnia 2015

Zimowe Samobójstwo

Zimowe Samobójstwo

Opis: Miejsce, gdzie wilki odchodzą z przyczyny depresji albo zawodzących uczuć a także uciekaniem przed niebezpieczeństwem.

Historia: Żaden śmiałek nie mógł przeciwstawić się mroźnym duchom panującym w wielkiej górze. Legenda głosiła, że gdy wypuści się owe duchy, ziemia i góra pokryją się wiecznym śniegiem. Wreszcie znalazł się śmiałek-głupiec, który wspiął się na górę i wyrył lodowym amuletem rysunek na skale. Narysował śnieżnego wilka, którym rzekomo był. Nie wiedział co on zrobił... Duchy wyskoczyły ze skały i wleciały prosto w ciało nieszczęsnego wilka. Musiał poświęcić swe ciało. Ziemia i cała góra pokryła się śniegiem, a lodowate powietrze natychmiast zamroziło wszelakie istoty mieszkające w otoczeniu góry. Wieczny śnieg i lodowy wilk stały się przestrogą dla innych. Górę nazwano "Zimowe Samobójstwo" przez jednego wilka, ktòry przez swoją głupotę poświęcił swoje życie i życie innych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz